O gabinecieZakres usługRejestracjaInformacje dla pacjentówKontakt

Gabinet konsultacyjny

Medical Magnus Clinic
Łódź, ul. Kopernika 38
tel. 0 42 253 19 00

Gabinet konsultacyjny

Lecznica - Spółdzielnia Lekarzy Specjalistów
Łódź, ul. Piotrkowska 3/5
tel. 0 607 933 874

Gabinet konsultacyjny

Polmed
Radom, ul. Domagalskiego 7
tel. 0 48 365 50 39
 
EDWARD LEWANDOWICZ urodził się w Warszawie w 1948 roku. Zawsze, odkąd pamięta, marzył o zawodzie lekarza. Podobnie jak jego dwaj bracia i siostra, studiował w Akademii Medycznej w Łodzi. Studia ukończył w roku 1973.

Pierwsze kroki w medycynie - już jako dyplomowany lekarz - stawiał w oddziale chirurgii ogólnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Okres ten wspomina jako lata nabywania wielu doświadczeń, zarówno w dziedzinie chirurgii, jak i w medycynie w ogóle. Praca w pogotowiu ratunkowym, konieczność samodzielnego radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w powiatowym szpitalu i podejmowania odpowiedzialnych decyzji wyrobiły w nim lekarską intuicję, wykształciły umiejętność postrzegania pacjenta w sposób całościowy, a jednocześnie nauczyły empatii i dobrego kontaktu z chorymi i ich rodzinami.

Poza pracą dr Lewandowicz rozwijał swoje pasje plastyczne - malował, rysował, rzeźbił. Zdolności te dostrzegł jeden z jego starszych kolegów i w 1980 r. zaoferował mu powrót do Łodzi celem odbycia specjalizacji z chirurgii plastycznej. W 1986 roku dr Lewandowicz ukończył specjalizację. Chirurgia plastyczna okazała się jego największą życiową pasją, łączącą pracę zawodową z zamiłowaniami i talentem.

Pociągająca w chirurgii plastycznej jest nie tylko możliwość wykonywania operacji estetycznych. Odrębną gałąź stanowią operacje wad wrodzonych. Dla młodego lekarza ogromnym wyzwaniem było doktoryzowanie się z tej dziedziny. Jego dysertacja, podnosząca temat operacji plastycznych u dzieci z zespołem Downa, była pierwszą tego typu publikacją w Polsce. Doktorat obronił z wyróżnieniem w 1990 roku.

Dr n. med. Edward Lewandowicz pracuje w Klinice Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jako starszy wykładowca prowadzi działalność dydaktyczną dla studentów oraz osób specjalizujących się w chirurgii plastycznej. Przekazuje im zarówno ciągle poszerzającą się wiedzę teoretyczną, jak i uczy praktycznych umiejętności, m.in. posługiwania się narzędziami mikrochirurgicznymi czy podstawowych technik operacyjnych.

Wobec wzrostu zapotrzebowania na chirurgię plastyczną oraz trudności w spełnieniu tych oczekiwań przez państwowe zakłady opieki zdrowotnej, dr Lewandowicz od roku 1990 służy swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Konsultuje chorych w gabinetach w Łodzi i Radomiu. Współpracuje również z nowoczesnymi prywatnymi klinikami chirurgicznymi. Operacje wykonuje w Medical Magnus Clinic (Łódź) oraz Polmed (Radom).


Jego syn,
Michał Lewandowicz, również doktor nauk medycznych i lekarz specjalizujący się w chirurgii, tak mówi o swoim ojcu:
Kiedy byłem dzieckiem, Tato potrafił wyczarować swoimi opowieściami tropikalne wyspy, otoczone lazurowym morzem, niezwykłych bohaterów, pasjonujące przygody. Rysował statki, lepił z gliny ich załogę, malował. Godzinami zauroczeni siedzieliśmy na jego kolanach. Teraz, kiedy będąc już lekarzem, staję z nim przy stole operacyjnym, z tym samym dziecięcym zafascynowaniem patrzę, jak to co niekształtne, przeobraża w doskonałe, szpecące przeistacza w piękne. Nie mogę pojąć, jak z tą samą gracją, z którą prowadził pędzel z kolorowymi farbami, teraz uczy mnie prowadzić skalpel.
I jeszcze ta jego zwykła-niezwykła serdeczność, którą coraz rzadziej dostrzegam między ludźmi, uśmiech, którym w równym stopniu obdarza pacjentów z prywatnej kliniki, jak i tych, których operuje w konsultowanych szpitalach zupełnie za darmo.